News

Life Festival w Oświęcimiu: Jedność i przyszłość Piątek, 18 czerwca 2010 (01:55)

Za nami pierwszy dzień Life Festival w Oświęcimiu. Festiwalu, którego pomysłodawcą jest dziennikarz muzyczny i prezenter radiowy - Darek Maciborek, a który ma promować budowanie pokojowych relacji ponad granicami kulturowymi i państwowymi. »

Robert Janson o Life Festival 2010 Wtorek, 08 czerwca 2010 (10:00)

"Każda inicjatywa propagująca pokój na świecie jest godna uwagi. Z biegiem lat w pamięci pozostają symbole, o których należy pamiętać i przypominać młodym pokoleniom, aby historia okrucieństwa II wojny światowej nigdy się nie powtórzyła. Sztuka, zwłaszcza w ciężkich czasach, potrafiła być obrońcą tożsamości narodowej. 19 czerwca swoim udziałem podczas Festiwalu dla Pokoju, Varius Manx chce poprzeć ideę muzyki ponad podziałami" »

Koncert orkiestry Filhrarmonii Krakowskiej z solistką Opery Wiedeńskiej uświetni drugi dzień międynarodowego Life Festival Oświęcim 2010 Poniedziałek, 24 maja 2010 (08:48)

18 czerwca 2010 r. Orkiestra, Chór Żeński i Chór Chłopięcy Filharmonii Krakowskiej pod dyrekcją Pawła Przytockiego wykonają III Symfonię Gustawa Mahlera. Dzieło to reprezentuje preferowaną przez kompozytora formę symfonii orkiestralno-wokalnej o charakterze programowym. »

Polscy Artyści na Life Festival Oświęcim 2010: Varius Manx powracają z premierowym koncertem! Piątek, 14 maja 2010 (10:00)

Kasia Kowalska oraz Varius Manx to kolejne, tym razem polskie gwiazdy, które pojawią się w Oświęcimiu, w ramach trzydniowego Festiwalu dla Pokoju. »

Kolejne gwiazdy Life Festival Oświęcim 2010 - Festiwal dla Pokoju! Poniedziałek, 10 maja 2010 (09:00)

Genesis Klassik, Trebunie Tutki & Twinkle Brothers, Nomada oraz Mosa Sisic & The Gipsy Express to kolejne gwiazdy, które uświetnią Life Festival Oświęcim 2010 – Festiwal dla Pokoju. »

Wojciech Waglewski o Oświęcimskim festiwalu Środa, 28 kwietnia 2010 (17:18)

Muzyka jest językiem wszechświata... jak twierdził niejeden poeta... Tę idee realizuje od lat Voo Voo wierząc, że właśnie dzwięki są tym narzędziem, które pozwala bez zbędnych słow porozumieć się artystom z różnych kultur i jednocześnie dotrzecć do różnych stron świata. »

Life Festival Oświęcim Środa, 28 kwietnia 2010 (17:14)

W dniach 17-19 czerwca na scenach w Rynku Starego Miasta i na stadionie MOSiR pojawi się wielokulturowy zestaw artystów, w tym gwiazdy polskie, zespoły z Izraela, Niemiec, Austrii, Węgier, Jamajki i Ukrainy. Nie zabraknie też wyjątkowych projektów muzycznych, powołanych specjalnie na to wydarzenie. »

Artyści

Program

Stadion MOSiR

Wejście na stadion MOSiR od 15:30Województwo Małopolskie Powiat Oświęcimski Oświęcim - Miasto Pokoju Narodowe Centrum Kultury Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec Konsulat Honorowy Ukrainy Konsulat Generalny Austrii Niemiecka Wspólnota „Pojednanie i Przyszłość”