News

Life Festival Oświęcim

Środa, 28 kwietnia 2010 (17:14)

W dniach 17-19 czerwca na scenach w Rynku Starego Miasta i na stadionie MOSiR pojawi się wielokulturowy zestaw artystów, w tym gwiazdy polskie, zespoły z Izraela, Niemiec, Austrii, Węgier, Jamajki i Ukrainy. Nie zabraknie też wyjątkowych projektów muzycznych, powołanych specjalnie na to wydarzenie.

VooVoo i UkraInni to jedna z głównych gwiazd koncertów finałowych 19.06.2010. Przygotowywany przez Wojciecha Waglewskiego i zespół program muzyczny, zostanie wzbogacony wokalami dwóch śpiewaczek z ukraińskiego zespołu Drewo, określanych prekursorami nurtu „muzyki autentycznej”. Skład muzyczny zostanie specjalnie poszerzony o Jeka Didicia, ukraińskiego trębacza.

„Muzyka jest językiem wszechświata... jak twierdził niejeden poeta... Tę idee realizuje od lat Voo Voo wierząc, że właśnie dzwięki są tym narzędziem, które pozwala bez zbędnych słow porozumieć się artystom z różnych kultur i jednocześnie dotrzecć do różnych stron świata.

Muzyka pozwala łączyć się ponad polityką, religią, segregacjami rasowymi i narodowościowymi, słowem - ponad wszelkiego rodazju bzdurnymi granicami tworzonymi przez człowieka (...) co więcej, pokonuje te granice bez żadnych przeszkód.

Tak też jest w przypadku ostatniego projektu po tytułem Voo Voo i UkraInni, który z wymienionych wyżej powodow zasługuje na to, by pokazać go na Oswięcimskim Festwalu.” – mówi Wojciech Waglewski.

HATIKVA 6 to młody izraelski zespół reggae z miejscowości Ramat haSzaron. Sami określają swój styl jako mieszaninę new roots i dancehall’u. Śpiewają po hebrajsku, angielsku, francusku i patois (jamajski angielski). W ostatnich latach, dzięki swoim niezwykle energetycznym koncertom, zyskali szeroka rzeszę zwolenników i stali się najważniejszym izraelskim zespołem reggae. W 2007 r. Hatikva 6 wydała swój debiutancki album, który zawierał m.in. takie przeboje jak: White Night, Gaydamak, Whithe dove. Płytę wyprodukował Michael G z wytwórni płytowej Easy Star, który wcześniej zrealizował takie produkcje jak m.in.: Dub side of the moon oraz Radiodread. Na płycie wystąpiła ponadto legenda jamajskiej sceny reggae – Luciano oraz Elan, były wokalista legendarnego The Wailers. Dyskografię zespołu zamyka album „ Afrokaliptus” z roku 2009.


News

Program

Stadion MOSiR

Wejście na stadion MOSiR od 15:30Województwo Małopolskie Powiat Oświęcimski Oświęcim - Miasto Pokoju Narodowe Centrum Kultury Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec Konsulat Honorowy Ukrainy Konsulat Generalny Austrii Niemiecka Wspólnota „Pojednanie i Przyszłość”