Wydarzenia

Kuchnie Świata  

W dniu 18.06 o godzinie 19.00, w ramach Live Festival Oświęcim 2010, zaprezentują swoje umiejętności młodzi kucharze z Polski, Francji i Niemiec. Podczas prezentacji i degustacji można będzie spróbować dań kuchni z regionów, z których przybyła młodzież: Département de I’Allier, Berlin, Brandenburgia i Małopolska.
zobacz więcej »

Koncert orkiestry Filharmonii Krakowskiej z solistką Opery Wiedeńskiej  

18 czerwca 2010 r. podczas Międzynarodowego Festiwalu Muzyczno-Kulturalnego w Oświęcimiu Orkiestra, Chór Żeński oraz Chór Chłopięcy Filharmonii Krakowskiej pod dyrekcją Pawła Przytockiego wykonają III Symfonię Gustawa Mahlera.
zobacz więcej »

Wystawa Izrael wczoraj i dziś  

To, co widzimy patrząc na świat, zależy od punktu, w którym stoimy. Ta prawda odnosi się również do Izraela i właśnie dlatego użyliśmy techniki umożliwiającej tak ciekawą prezentację sześciu dekad istnienia państwa żydowskiego. Przechodząc przed obrazami, zauważą Państwo, jak przeszłość i teraźniejszość nakładają się na siebie, a z dzisiejszego punktu widzenia 60 lat walki i sukcesów mija w mgnieniu oka. Podjęto tak wiele wysiłku, by Izrael osiągnął dzisiejszy kształt, że warto poświęcić chwilę i zastanowić się zarówno nad trudnościami pierwszych lat istnienia niepodległego Izraela, jak i wyzwaniami stojącymi przed nim obecnie.
zobacz więcej »

Kino plenerowe - 'Obiecaj mi!'  

Obiecaj mi! to pełna temperamentu, nieposkromionej bałkańskiej energii i absurdalnego humoru opowieść o poszukiwaniu prawdziwej miłości.
zobacz więcej »

Izraelska Ilustracja Dziecięca  

Wystawa przedstawia najciekawsze przykłady ilustracji książkowej związanej z publikacjami dla dzieci. Ich autorami są najwybitniejsi izraelscy graficy, m.in.: Gilad Soffer, Naama Benziman, Avner Katz, Alona Frankel oraz Rinat Hoffer.
zobacz więcej »

Kino plenerowe - 'Przyjeżdża orkiestra!'  

Przyjeżdża orkiestra! to oryginalna i opowiedziana z wyjątkowym humorem historia egipskiej orkiestry, która zagubiła się w Izraelu. Zespół miał zagrać na uroczystym otwarciu centrum kulturalnego. Niestety, nikt nie odebrał muzyków z lotniska, ci więc decydują się znaleźć drogę sami?
zobacz więcej »


Artyści

Program

Stadion MOSiR

Wejście na stadion MOSiR od 15:30Województwo Małopolskie Powiat Oświęcimski Oświęcim - Miasto Pokoju Narodowe Centrum Kultury Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec Konsulat Honorowy Ukrainy Konsulat Generalny Austrii Niemiecka Wspólnota „Pojednanie i Przyszłość”