Wystawa Izrael wczoraj i dziś

To, co widzimy patrząc na świat, zależy od punktu, w którym stoimy. Ta prawda odnosi się również do Izraela i właśnie dlatego użyliśmy techniki umożliwiającej tak ciekawą prezentację sześciu dekad istnienia państwa żydowskiego. Przechodząc przed obrazami, zauważą Państwo, jak przeszłość i teraźniejszość nakładają się na siebie, a z dzisiejszego punktu widzenia 60 lat walki i sukcesów mija w mgnieniu oka. Podjęto tak wiele wysiłku, by Izrael osiągnął dzisiejszy kształt, że warto poświęcić chwilę i zastanowić się zarówno nad trudnościami pierwszych lat istnienia niepodległego Izraela, jak i wyzwaniami stojącymi przed nim obecnie.

Niniejsza wystawa składa się z 14 plansz, z których każda przedstawia szczególny temat. Każdy plakat składa się z dwóch fotografii: czarno-białej, przedstawiającej Izrael w pierwszych latach niepodległego istnienia, i kolorowej – z czasów współczesnych.

Wystawa powstała w 2008 r. z okazji obchodów 60. rocznicy ogłoszenia niepodległości Izraela. Dziś, po osiągnięciu wyznaczonych celów i pokonaniu wielu trudności, cieszymy się Izraelem w jego pełnym rozkwicie.


Stworzona w roku 2009 wystawa, prezentuje na 14 planszach 60-letnią historię Państwa Izrael. Dzięki zastosowaniu techniki trójwymiarowej, możliwe było zestawienie na każdym obrazie dwóch rzeczywistości – początków żydowskiej państwowości na Bliskim Wschodzie oraz współczesnego Izraela w swym pełnym rozkwicie.

 

Wystawa udostepniona dzięki uprzejmości Ambasady Izraela w Polsce


News

Program

Stadion MOSiR

Wejście na stadion MOSiR od 15:30Województwo Małopolskie Powiat Oświęcimski Oświęcim - Miasto Pokoju Narodowe Centrum Kultury Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec Konsulat Honorowy Ukrainy Konsulat Generalny Austrii Niemiecka Wspólnota „Pojednanie i Przyszłość”